Organizace Kyusho International

K Kyusho International (zkráceně KI) je mezinárodní organizace zaměřená na výuku vitálních bodů. Největší zaměření je na aplikace do bojových umění bez rozdílu stylů. Hlavními představiteli KI jsou GM – grand master Evan Pantazi jako zakladatel organizace a Gary Rooks jako viceprezident. Evan Pantazi založil organizaci KI v roce 2001. Jedná se pravděpodobně o největší světovou organizaci s tímto zaměřením, která má zastoupení v minimálně 25 zemích celého světa. Česká republika je jedním z důležitých členů této organizace, neboť má několik certifikovaných instruktorů a poměrně velkou členskou základnu. Minimálně jedenkrát ročně pořádají mezinárodní setkání kde je pozván GM Pantaziho nebo GM Rookse. Je to jedna z možností jak si zvyšujeme úroveň Kyusho a sdílíme i zvyšujeme  znalosti na mezinárodní úrovni.

K Kyusho International Czech Republic / Kyusho Czech (zkráceně KICZ) je pobočkou světové organizace Kyusho International. V současné době je hlavním představitelem Miroslav Brožíček jako Hlavní Certifikovaný Instruktor. Naše organizace /uskupení lidí co mají rádi bojová umění působí díky instruktorům/study group leadrům/group leadrúm v mnoha městech celé České republiky a máme i představitele na Slovensku. KICZ pořádá pravidelně semináře (intenzivní sobotní nebo víkendové cvičení) po celé republice. Jednou za rok pořádá CSK – Celorepublikový Seminář Kyusho, kde se představují všichni instruktoři a předcvičují pro všechny přítomné zájemce. Jendá se o pravidlený a jeden z největších seminářů roku, ihned po mezinárodníh seminářích.

Co všechno lze studovat v Kyusho Czech

Výuka Kyusho spočívá ve vysvětlování účinku tlaků na body lidského těla a následné ukázce v sebeobranných technikách, aby byla souvislost zřejmá. Tyto principy jsou zastoupené snad ve všech stylech bojových umění, tzn. že Kyusho je vhodné pro jakýkoliv bojový styl či umění. Každý dostává ihned do ruky obrovský nástroj na rozšíření a zpřesnění svých technik a mnohdy i odpovědi, které měli zůstat nezodpovězeny či zahaleny tajemstvím.

Výuka Kyusho v KICZ má svůj systém/osnovy podle kterých se vyučuje každý instruktor. Tento osvědčený systém výuky vám zaručí, že se naučíte používat vitální body správně. Osnovy jsou rozdělěny do 10. úrovní, které se vždy uzavírají zkouškou, která má mezinárodní platnost.

Vaše dotazy k výuce směřujte na dotazy@kyusho-czech.cz.

Ukázka účinků Kyusho na překvapených moderátorech pořadu Zázraky přírody.

KTCP – Kyusho Tactical Control Program – tento speciální program pracuje s vybranými vitálními body, které jsou aplikovány do definovaných situací a učí je řešit bez násilí.

Program KTCP je vhodný pro tyto obory

 • policejní složky
 • speciální výkonné složky
 • ochranka
 • paramedici
 • lékaři, zdravotní sestry a další personál
 • právníci

Máte-li zájem se dozvědět více napište nám na dotazy@kyusho-czceh.cz

Program je rozdělen na 4 moduly. Malé ukázka z modulu 1.

To že vitální body umí pomoci každému je asi jasné, každý slyšel pojem akupresura. Kyusho jako léčení a masáže samožřejmně vychází z těchto učení. Co se v této sekci Kyusho můžete naučit? Naučíme vás techniky napomoc při akutních potížích jako je např. nevolnost, migréna, bolest zad, závrať, křeče, atd. Další nedílnou součástí je i první pomoc, což v sobě skrývá pomoc při zástavě dechu, srdce, bezvědomí a další.

Masáže – jednou z důležitých součástí léčení je masáž na vybalancování energie, masáž zklidňující a několik léčebných postupů.

https://www.youtube.com/watch?v=bIO9XB5rGMc

Intimní techniky, ano to jsou techniky jak stimulovat partnera či partnerku, aby vaše společné imtimní chvíle byly lepší, intenzivnější a originálnější.

Pořádáme semináře pro páry (jen omezený počet), kde se seznámíte s uceleným systémem stimulace tohoto druhu. Semináře se pořádají většinou na základě vašich dotazů.
Vaše dotazy k těmto seminářům směřujte na dotazy@kyusho-czech.cz

Osnovy výuky v Kyusho Czech

Co a jak vás naučíme

Nejdříve ze všeho začínáme základní zdravovědou a první pomocí. Vysvětlíme základní pojmy a principy na kterých bude postavena celá další výuka.

Úroveň/Level 2 se naučíte nejdůležitější body na rukou, jejich správnou stimulaci a začneme objevovat ta pravá „kouzla“ Kyusho.

Úroveň/Level 3 se naučíte nejdůležitější body na hlavě a krku. Tady už trochu přituhne, neboť mnoho bodů je dost výživných a mnoho jich už snadno způsobí KO. Ale nebojte jste v rukou zkušených instruktorů, kteří vás bezpečně vedou.

Úroveň/Level 4 se naučíte nejdůležitější body na těle. I tato úroveň není snadná a zde se už objevují rozdílná těla a správná aktivace a směr….bez obav, to vás naučí dobře insturktor.

Úroveň/Level 5 se naučíte nejdůležitější body na nohou. Tato úroveň je často pro mnohoz vás překvapivá, neboť nohy jsou často velmicitlivé. Veškeré finesy a dobré tipy s technikou vám předvede instruktor.
Touto Úrovní se uzavírá základní výukové Úrovně a pokračuje se už výhradně v aplikačních.

Úroveň/Level 6 se zaměřuje na aplikaci Kyusho do controly partnera a takedowny – dostání partnera na zem právě pomocí účinků vitálních bodů.

Úroveň/Level 7 se zaměřuje na boj na zemi / grappling. Cílem této úrovně je si osvojit využití bodů při boji na zemi.

Úroveň/Level 8 se zaměřuje na použití pák neboli tuite. Cílem této úrovně je si osvojit využití bodů při aplikaci pák a zvýšení efektivity těchto technik.

Úroveň/Level 9 se zaměřuje na použití Kyusho při napadení zbraněmi. Cílem této úrovně je si osvojit využití bodů při aplikaci obrany při napadení zbraní (pistole, nůž, hůl, aj.) a připadné odzbrojení/odebrání zbraně.

Úroveň/Level 10 je závěrečnou základní a zároveň první mistrovskou úrovní. Cílem této úrovně je si osvojit provádění KO technik na několika úrovních.
Další úrovně jsou již mistrovské a obsah těchto úrovní není veřejný.

Zastoupení stylů – ti kdo s námi cvičí Kyusho

Tento graf zobrazuje výčet těch stylů, kteří s námi aktivně cvičí. Žádný další styl není limitován, jen se naše cesty doposud v ČR nespojily.

 • Aikido + Jiu-jitsu +Judo
 • Karate
 • Krav-Maga + KAPAP
 • MMA
 • Kung Fu, Wing Tsun
 • Kempo - karate
 • Sambo, KFM