Co je to Kyusho a o čem to vlastně celé je?

Vitální bod, takové malé místo na našem těle, které není na první pohled vidět. Máme jich na tělě spoustu a lze se prý dopočítat až k číslu 693. Tlak nebo-li stimulace těchto bodů, kterou provádíme většinou rukama, prsty,  působí na naše tělo pozitivně – líbí se to našemu tělu, negativně – bolí to naše tělo. V Kyusho se učíme obě tyto stránky působení. Obecně se dá řící, že Kyusho má bojové aplikace a zdravotní.

Kyusho je v bojových technikách odnepaměti. Vycházíme   ze základní úvahy, že vždy bylo cílem protivníka zneškodnit/zabít. Tento cíl se v dnešní době výrazně změnil a mnoho bojových stylů se přeformovalo do sportu. Proto se od mnoho vitálních technik a aplikací odešlo, neučí se a zapomnělo se. My v Kyusho Czech se snažíme bez rozdílu bojobého stylu se věnovat mnoha technikám a nacházet a znovu oběvovat v nich skryté vitální aplikace. Nechceme ubližovat, chceme poznat základní principy a jednotlivých technika. My nejsme „hrubiáni“ jsme jen zvědaví a proto objevujeme to co má nebo mělo být v bojových uměních skryto.

Kyusho a sebeobrana pro ženy, tak toto téma je velmi zajímavé. Sebeobrana je pro ženy zpracované na mnoho způsobů. V Kyusho se využívá pro zneškodnění útočníka vždy útoky na vitální body, velkým paradoxem je, že ženská energie je silnější než ta mužská a proto údery od žen jsou vždy energeticky silnější než od mužů. Takže to u nás v sebeobraně v podání žen pěkně lítá. Sebeobrana pro ženy je samozřejmně velmi důležitá a osvojení si základních návyků trvá nějakou dobu. Jen techniky nejsou to dúležité, dalším prvkem je i psychycká odolnost a reakce na vzniklou situaci. Toto vše je náplní našeho programu, Kyusho -> sebeobrana pro ženy.

Zdravověda, léčení, zdravotní a revitalizační masáže tak vše nabízí Kyusho Healing. Neskrývá se za tím nic tajemného. Techniky a principy které používáme jsou účinné a navíc i sami je používáme na sebě. Mnoho, v podstatě všechny technik pro léčení je potřeba provádět velmi volně a energeticky připraven na tento proces. Často tento fakt může znamenat, že se revitalizace, či ozdravení velmi zdaří. Migrény, či různé bolesti hlavy, křeče, karpální tunely, nespavost a další to vše je náplní našeho programu Kyusho Healing. Na seminářích se někdy máte možnost o těchto technikách dozvědět.

Intimacy

Kyusho Intimacy, vzrušení, intimní život, sex to vše se dá ovlivňovat působením na určitá místa na našem těle. Asi si dokážete představit, že něco takového je, neboť každý z nás mívá něco co/kde ho to vzrušuje víc někde míň. No a jak to v partnerce/-ovi rozpálit a zažít něco nestandardního, nebo víc vzrušujícího, něco co vás fakt bude bavit? Jo…tak to jsou prvky z Kyusho Intimacy. Tato výuka většinou probíhá v uzavřenější společnosti, kde jsou přítomni páry (jakéhokoliv složení) max. 5 párů a instruktor s instruktorkou vás provází těmito technikami a ukazuje jak co provádět. No je to velká zábava.

Semináře na dohled

 • 25 Úno 2020

  Kurs Kyusho pro začátečníky

  7.1. - 10.3. 2020 | kurs o 10 lekcí je zaměřený na vitální body především na rukou | probereme meridiány…
 • 03 Bře 2020

  Kurs Kyusho pro začátečníky

  7.1. - 10.3. 2020 | kurs o 10 lekcí je zaměřený na vitální body především na rukou | probereme meridiány…
 • 10 Bře 2020

  Kurs Kyusho pro začátečníky

  7.1. - 10.3. 2020 | kurs o 10 lekcí je zaměřený na vitální body především na rukou | probereme meridiány…
 • 13 Čvn 2020

  Tuite (páky) s použitím tlakových bodov

  V sobotu 13.6.2020 od 10:00 do 16:00 organizuje Karate Dojo Skalica jednodenný seminár Kyusho jutsu. Cvičiť sa bude ….(upresníme neskôr)…

Kyusho je i léčení a zdravotní masáže.

Dalším ze zajímavých odvětví Kyusho jsou jeho zdravotním aplikace. O co se jedná? Jedná se o cílenou akupresuru (masáž určitých bodů v určitém pořadí), která odstaňuje zdravotní potíže jednotlivců, jedná se zejména o migrénu, bolesti zad, nespavost, malátnost, pocity na zvracení, nervozita, karpální tunely, atd.

Poslat dotaz

Kyusho je tajemná esence bojového umění.

Naši sponzoři a partneři

Učit a učit se Kyusho?

Zajímáte se o Kyusho a chtěli by jste se svými žáky posouvat dál. Spojte se s námi, jsme uskupení, které spojuje Kyusho přesto že jsem z různých bojových umění a stylů a všichni vedeme svou skupinu lidí a učíme se i je Kyusho.

Poslat dotaz